ESNAF KEFALET KOOPERATİFLERİ TERLAN KAYA’NIN BAŞARISINI...

ESNAF KEFALET KOOPERATİFLERİ TERLAN KAYA'NIN BAŞARISINI KONUŞUYOR…

Esnaf Kefalet Kooperatifleri’ndeki işleyiş şekillerine kızan genç iş kadını Terlan Kaya, “Bunlar esnafın işini kolaylaştırmak yerine zorlaştırıyor” diyerek giriştiği kısa süreli çalışmayla Üsküdar esnafının güven ve desteğini kazandı ve kongrede mevcut yönetimin iki katı oy alarak yeni başkan seçildi. Şimdi tüm esnaf kefalet kooperatiflerinde Terlan Kaya’nın bu olağanüstü başarı hikayesi konuşuluyor.

Editor: Haber Editörü
14 Kasım 2020 - 14:35 - Güncelleme: 14 Kasım 2020 - 14:57

07 Mart 2017

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, genç bir kadının örnek başarısını gündeme taşıyoruz. Anadolu yakasında hemen hemen her ilçede mevcut olan Esnaf Kefalet ve bahcesehirkonut.com Kredi Kooperatifleri’ndeki işleyiş şekillerine kızan Üsküdar’lı genç iş kadını Terlan Kaya, sadece bir ay gibi kısa süreli çalışma ile bölge esnafına kendini kabullendirdi ve arkasına aldığı esnaf desteği ile Üsküdar Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin yeni başkanı seçildi.

Geçtiğimiz günlerde Güneş Düğün Salonu’nda yapılan kongrede mevcut başkan Şükrü Serez’in aldığı 40 oya karşılık tam 75 oy alarak bir anda gündeme oturan yeni başkan Terlan Kaya’nın başarısı şimdi dilden dile konuşuluyor. Kaya’nın bu olağanüstü başarı hikayesi, çevre diğer ilçelerdeki kooperatiflerde mevcut yönetimlere karşı rakip aday olmak isteyenlere örnek olacak nitelikte.

 

Ümraniye Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Mehmet Yıldız’ın divan başkanlığı yaptığı genel kurulda, zaman zaman gerginlikler yaşansa da sonuçta Terlan Kaya, aldığı 75 oyla eski başkanı adeta ikiye katladı ve yeni başkan seçilerek görevinin başına geçti. Yeni başkan Kaya, görevinin başına geçti geçmesine ancak ortada ne kooperatif bütçesi var ne de doğru dürüst kredi kullanan esnaf üye. Çünkü 240 üyesi bulunan kooperatif adeta içi boş bir tabeladan ibaret ve geçmiş başkan ile yönetimi başta olmak üzere bir çok yere borçlu. İşte böyle bir ortamda işbaşına gelen yeni başkan Terlan Kaya, “Bir zoru başararak belki burayı kazandık ama asıl zor iş bundan sonra bu kooperatifi aslına yakışır hale getirerek Üsküdar ve bölge esnafına hizmet üretebilen bir konuma getirebilmek” diyor.

Yerel Gazete olarak bölgedeki meslektaşımız ve Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği (GASSOPDER) Başkanı Yaşar Kaba ile birlikte Üsküdar Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi’ndeki makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediğimiz Terlan Kaya, gazetemiz sahibi Kenan Baylan’a başarısındaki sırlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Kaynak: yerelgazete.com.tr

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..